Anasayfa | Forum | Haber Ara | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı                                                                                          Üye Olun / Üye Girişi

GEDOSK Bilgileri

     - Yönetim Kurulu      - Üyeler      - Tüzük

Arama


Gelişmiş Arama
  • Bu ay içerisinde haber eklenmedi.

2012'ye Kartepe'de Yürüyerek Başlıyoruz

Geleneksel yürüyüşümüzde rotamız her zaman olduğu gibi zirveden (1600 m) geçecek.

Kategori  Kategori : Gelecek Faaliyet
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 677
Tarih  Tarih : 27 Aralık 2011 00:55

GEDOSK her yılın ilk pazar günü Kartepe'de yürüyor.Bu  artık bizim için değişmez bir faaliyet.Bu  yıl da 08 Ocak  Pazar günü Kartepe'de olmayı  planlıyoruz.Kartepe yılın bu ayında bir masal diyarı görüntüsü sergiliyor.Biz de dağın en az gidilen bölgelerinde yürüyerek bu güzelliği doyasıya yaşamak bunu yaparken aynı zamanda iyi de bir performans sergilemek istiyoruz.En önemli konu ayaklarımızın ıslanmaması bunun için katılımcıların muhakkak tozluk kullanmaları gerekmekte.

DİKKAT EDİLECEK KONULAR:
 
1.Yürüyüşlerde ; doğaya,canlılara ve faaliyete katılan diğer arkadaşlarımıza  saygı göstermek temel ilkemizdir.Genelde söylendiği gibi: ‘’doğadan yalnızca fotoğraf alır , sadece ayak izimizi bırakırız...’’Yürüyüş esnasında sigara kesinlikle  içilmez.Molalarda; isteyen katılımcı , arkadaşlarını rahatsız etmeden sigarasını içebilir, sigarasının izmaritini doğada bırakmaz.
2.Sabah kahvaltısı ve öğle yemeği katılımcıların kendi sorumluluğundadır. Genelde,kahvaltılarımızın mekanı bir köy kahvesidir.Öğle yemeklerimizi ise ormanda yeriz.Ayrıca katılımcıların yanlarında atıştırmak ve enerji toplamak için kuru incir,fındık,kuru üzüm,kayısı kurusu tarzı yiyecekler getirmeleri faydalıdır.
3. Doğa yürüyüşlerimizi her türlü hava koşulunda gerçekleştirmekteyiz.Bu nedenle, olası olumsuz hava şartlarına karşın hazırlıklı olmak katılımcıların faydasına olacaktır.
4.Yürüyüşlerimiz aşırı zorlama gerektirmiyor olsa da ciddi sağlık problemi olan ya da  belli bir yaşın altında veya üstünde olan  kişiler için sakıncalı olabilir.
5.Faaliyetimiz, Gebze'den hareket ettiğimiz anda başlar ve geri döndüğümüzde sona erer. Bütün bu süreç esnasında ve yürüyüş sırasında ekip lideri arkadaşımız  mevcut koşulların gerektirdiği kararları almaya ve uygulamaya  yetkilidir .Unutulmamalıdır ki yaptığımız yürüyüşler -özellikle kış aylarında- kolay ulaşılabilen yerlerde olmamaktadır.Dolayısıyla dönüşlerde gecikmeler yaşanabilir.Normalde en geç 21.00 gibi Gebze’de olmaya çalışmaktayız.
6.Hareket saatinden beş dakika önce buluşma yerinde olunması oldukça önemsediğimiz bir konudur.
NOT: Doğa yürüyüşlerimiz sportif faaliyetlerdir. Yıllardan beri gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimiz  kulüp içinde kendiliğinden kimi prensiplerin oluşmasına sebep olmuştur.Faaliyetlerimizde, katılımcı her arkadaşımızın mutlu bir gün geçirmesini isteriz.Bunun yolu da grup olarak hareket etmekten geçtiğinden her arkadaşımızdan grubun temposuna ayak uydurmasını bekleriz.Bu tempo hiçbir zaman sıradışı bir tempo değildir.Sağlıklı ve birazcık yürümeyi seven herkesin rahatlıkla ayak uydurabileceği derecededir.Bütün mesele, her katılımcının psikolojik olarak kendisini böyle bir  yürüyüşe hazır hissetmesidir.
Tarih: 08 Ocak 2012 Pazar
Hareket Saati: 07.00 (Gebze merkezde, Çolakoğlu Kız Meslek Lisesi’nin önünden hareket ediyoruz.)

Etkinliklere katılmak için isminizi yazdırmak ya da faaliyetler hakkında daha fazla bilgi almak için ; 0.532.413 67 56 no'lu telefondan Hasan Boyacı(Yön.Kur.Bşk.)'ya veya 0.532.481 96 43 no’lu telefondan Cemal Üstün’e ulaşabilirsiniz.

Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Gelecek Faaliyet

En Çok Okunan Haberler

Son Dakika Haberleri

İzlenimler

Hava Durumu

Anket

Hangi Yaş Grubundasınız?


Tüm Anketler


Yeni Yönetim Kurulu

Faaliyetlerimize Özet Bir Bakış.

Bakir Longoz Ormanlarıyla İğneada

Hasandağı Tırmanış Raporu

2014 Ocak - Ekim Etkinlik Takvimi